Problemy z potencją a trening? Rozwiewamy mity na temat szkodliwości ćwiczeń

Czy trening ma wpływ na naszą sprawność łóżkową?

Wiele się mówi o wpływie treningów na naszą sprawność seksualną i potencje, czy jednak istnieje jakikolwiek wpływ? Potencja w organizmie mężczyzny zależna jest bardzo od poziomu męskiego hormonu płciowego-testosteronu. Większość ćwiczeń fizycznych jakie wykonujemy zwiększa jego poziom przez co przy umiarkowanych ćwiczeniach nasza ochota na seks się zwiększa. Z ćwiczeniami nie należy jednak przesadzać-zbyt wielka intensywność ćwiczeń może doprowadzić do spadku ochoty na seks ze względu na wielkie zmęczenie i potrzebę regeneracji. Jak zatem należy trenować?

Ważne dla potencji jest umiarkowanie i regularność, jeżeli będziemy prowadzić regularny trening siłowy zoptymalizowany pod nasze możliwości nie ucierpi na tym nasza męskość. Kolejnym istotnym czynnikiem jest dieta! Brak niektórych witamin w diecie może powodować zaburzenia erekcji, podobnie sprawa ma się z dietą ubogą w niektóre mikro i makro elementy. Warto jest pamiętać o odpowiednio zbilansowanym posiłku, który zapewni nam sprawność na długie lata.

Jaki  trening jest nieodpowiedni dla potencji?

Złym treningiem jest przede wszystkim zbyt duży trening. Jeżeli nie możemy doczekać się efektów naszych starań na siłowni to najgorszą rzeczą jaką możemy zrobić to przestać dawać sobie dni wolne od treningów. Najważniejszą rzeczą podczas każdego treningu jest etap regeneracji naderwanych włókien mięśniowych, ponieważ w tym momencie następuje ich wzrost. Jeżeli odpuścimy sobie przerwy jedno, lub dwu dniowe w treningach to może być niekorzystne zarówno dla naszego umięśnienia jak i potencji. Brak przerw w treningu może skutkować przetrenowaniem i wycieńczeniem organizmu. W takich sytuacjach mimo że będziemy mieli ochotę na seks, nasz organizm może odmówić nam tej przyjemności przez zbyt duży wysiłek.

Jakie treningi będą idealne dla utrzymania dobrego poziomu potencji?

Najlepszymi treningami na zwiększenie poziomu potencji są te, które angażują duże partie mięśni, dzięki czemu zmuszamy przysadkę mózgową do produkcji testosteronu na większą skale.Przykładami treningów jakie można wykorzystać do zwiększenia swojego libido są: przysiady, martwy ciąg, pompki na poręczach, podciąganie z obciążeniem. Im więcej partii mięśni wykorzystujemy podczas danego treningu tym lepszy wpływ będzie on miał długofalowo dla naszego organizmu.

Co wykorzystywać przy braku potencji?

Jeżeli cierpimy na długotrwałe problemy z erekcją to jedną z rzeczy jaką powinniśmy zrobić praktycznie od razu to udać się do lekarza. Przyczyna może leżeć w naszym organizmie, jednak nie jest to jednoznaczne. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na aspekt psychologiczny, który często zaburza cały proces powstawania erekcji. Jeżeli jesteśmy zdenerwowani, prowadzimy stresujący tryb życia to prawie na pewno prędzej czy później będziemy mieli problemy z erekcją. Aby radzić sobie z takimi problemami można skorzystać z farmakologi. Przede wszystkim tabletki takie jak viagra, kamagra pomogą na długotrwałe zaniki erekcji. Kamagra jest specyfikiem, który podobnie jak inne leki na erekcje rozszerza naczynia krwionośne dzięki czemu narządy płciowe uzyskują pełną sprawność. Kamagre możemy zakupić bez recepty dlatego też nie będzie to stanowiło problemu dla większości osób chcących poradzić sobie z tą przykrą dolegliwością. Kamagre najlepiej jest zażyć od 30 min do godziny przed stosunkiem, wtedy będzie miała ona pełnie swoich możliwości.

Podsumowanie.

Jeżeli posiadasz problemy z potencją, najlepiej jest się pierw dowiedzieć z czego owe problemy wynikają. Bywa tak że z naszym organizmem jest wszystko w porządku jednak problemy leżą w naszej głowie. W takich sytuacjach warto jest zastanowić się czy nie prowadzimy aby na pewno niszczącego trybu życia pełnego stresu i niezdrowego jedzenia. Jeżeli i tutaj wszystko jest w porządku możemy zabrać się za zmianę naszego trybu życia co oznacza rozpoczęcie aktywności fizycznej. W bardziej zaawansowanych przypadkach lepiej jest sięgnąć po farmakologię taką jak Kamagra.

 

Tekst utworzony na podstawie https://www.aptekakamagra.pl/

 

Autor: Marcin Gertis

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *